
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-26 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 6 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | Safety |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 1.94mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 96 |
Current price of AMI-26A-6-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 45A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 250VAC 7A CHASS MNT
LINE FILTER 180A CHASSIS MOUNT
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
CONN RCPT 12POS 0.049 GOLD PCB
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT