
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NAM |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | 250V |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 250 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 16 A |
| Frequency - Operating: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, VDE |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NAM-16-000-DXE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT
LINE FILTER 8A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 500VAC 250A CHASSIS
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
XTAL OSC XO 806.3625MHZ LVDS SMD
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN
BATTERY NICKEL CADMIUM 1.2V PCB