
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-27 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 12 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 6.5mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of AMI-27-12-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 7A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
KEV 100A 2S SP WYE 440 VAC
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
DC DC CONVERTER 5V 1W
TERMINAL CABLE
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT