1748LP18A075E
Manufacturer
Johanson Technology
VIGOR # :
Description
RF FILTER LOW PASS 1.748GHZ 1206
Catalog
RF Filters
DataSheet
1748LP18A075E PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:1.748GHz Center
Bandwidth:75MHz
Filter Type:Low Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.6dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):0.047" (1.20mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RF FILTER LOW PASS 2.45GHZ 0805