BP0EA1980A7TR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
RF FILTR BANDPASS 1.98GHZ 30ULGA
Catalog
RF Filters
DataSheet
BP0EA1980A7TR PDF
Type Description
Series:BP
Package:Tape & Reel (TR)Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:1.98GHz
Bandwidth:1.21GHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.85dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:-
Size / Dimension:0.460" L x 0.170" W (11.68mm x 4.32mm)
Height (Max):0.022" (0.56mm)