1810LP14A200T
Manufacturer
Johanson Technology
VIGOR # :
Description
RF FILTER LOW PASS 1.81GHZ 0603
Catalog
RF Filters
DataSheet
1810LP14A200T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Frequency:1.81GHz Center
Bandwidth:200MHz
Filter Type:Low Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.6dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max):0.028" (0.70mm)