AB2490B721
Description
2490 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB2490B721 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.49GHz Center
Bandwidth:11MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.110" L x 2.160" W (78.99mm x 54.86mm)
Height (Max):0.820" (20.83mm)