BPF-F1950+
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
LUMPED LC BAND PASS FILTER, 1450
Catalog
RF Filters
DataSheet
BPF-F1950+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Frequency:1.95GHz Center
Bandwidth:1GHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:18-SMD, No Lead
Size / Dimension:1.360" L x 0.730" W (34.54mm x 18.54mm)
Height (Max):0.350" (8.89mm)