AE1950B11265
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
1950 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE1950B11265 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:1.95GHz Center
Bandwidth:60MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.75dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:8.940" L x 3.940" W (227.08mm x 100.08mm)
Height (Max):1.810" (45.97mm)