RBBPF3225180CB7B1U
Manufacturer
Walsin Technology
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 1125-1225MHZ
Catalog
RF Filters
DataSheet
RBBPF3225180CB7B1U PDF
Type Description
Series:RBBPF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:1.175GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max):0.071" (1.80mm)