LP1206A0700ASTR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
RF FILTER LOW PASS 700MHZ 1206
Catalog
RF Filters
DataSheet
LP1206A0700ASTR PDF
Type Description
Series:LP1206
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Frequency:700MHz
Bandwidth:-
Filter Type:Low Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.8dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.121" L x 0.063" W (3.08mm x 1.60mm)
Height (Max):0.038" (0.97mm)