BP0805A1457ASTR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
RF FILTER BANDPASS 1.457GHZ 0805
Catalog
RF Filters
DataSheet
BP0805A1457ASTR PDF
Type Description
Series:BP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:1.457GHz
Bandwidth:20MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max):0.035" (0.90mm)