AB838B904
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
838 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB838B904 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:838MHz Center
Bandwidth:67MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:6.969" L x 3.583" W (177.00mm x 91.00mm)
Height (Max):1.969" (50.00mm)