AB2350B890
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
2350 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB2350B890 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:2.35GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.5dB
Insertion Loss:1.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.996" L x 1.575" W (101.50mm x 40.00mm)
Height (Max):1.402" (35.60mm)