AE3250SSH6553
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
3250 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE3250SSH6553 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:3.25GHz (Cutoff)
Bandwidth:14.75GHz
Filter Type:High Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Height (Max):0.394" (10.00mm)