LP0603A1880ALTR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
RF FILTER LOW PASS 1.88GHZ 0603
Catalog
RF Filters
DataSheet
LP0603A1880ALTR PDF
Type Description
Series:LP0603
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Frequency:1.88GHz Center
Bandwidth:80MHz
Filter Type:Low Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.3dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Height (Max):0.028" (0.70mm)