AE2000SSH6549
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
2000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE2000SSH6549 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:2GHz (Cutoff)
Bandwidth:11GHz
Filter Type:High Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:2.205" L x 1.417" W (56.00mm x 36.00mm)
Height (Max):0.406" (10.30mm)