BPF-A1140+
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
LUMPED LC BAND PASS FILTER, 840
Catalog
RF Filters
DataSheet
BPF-A1140+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Frequency:1.14GHz Center
Bandwidth:600MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:4dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:14-SMD Module
Size / Dimension:1.360" L x 0.365" W (34.54mm x 9.27mm)
Height (Max):0.350" (8.89mm)