R30-9401800
Manufacturer
Harwin
VIGOR # :
Description
HEX SPACER M3 PLASTIC 18MM
Catalog
Board Spacers, Standoffs
DataSheet
R30-9401800 PDF
Type Description
Series:R30-940
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Hex Spacer
Threaded/Unthreaded:Unthreaded
Gender:Female, Female
Screw, Thread Size:M3
Diameter - Inside:0.116" (2.95mm)
Diameter - Outside:0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Between Board Height:0.709" (18.00mm)
Length - Overall:0.709" (18.00mm)