R30-1612000
Manufacturer
Harwin
VIGOR # :
Description
HEX STANDOFF M3X0.5 NYLON 20MM
Catalog
Board Spacers, Standoffs
DataSheet
R30-1612000 PDF
Type Description
Series:R30-161
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Hex Standoff
Threaded/Unthreaded:Threaded
Gender:Female, Female
Screw, Thread Size:M3x0.5
Diameter - Inside:-
Diameter - Outside:0.217" (5.50mm) Hex
Between Board Height:0.787" (20.00mm)
Length - Overall:0.787" (20.00mm)