13RS022013
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
ROUND SPACER, .138 ID, .220 OD,
Catalog
Board Spacers, Standoffs
DataSheet
13RS022013 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round Spacer
Threaded/Unthreaded:Unthreaded
Gender:Female, Female
Screw, Thread Size:-
Diameter - Inside:0.138" (3.51mm)
Diameter - Outside:0.220" (5.59mm)
Between Board Height:0.656" (16.67mm) 21/32"
Length - Overall:0.656" (16.67mm)
Features:-
Material:Nylon
Plating:-
Color:Natural
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ROUND STANDOFF M6 NYLON 38MM
R905-3
R905-3
ROUND SPACER NYLON 3/16"
1752-3
HEX STANDOFF #6-32 BRASS 3/16"
SiT3373AI-4E2-28NE240.000000X
SiT3373AI-4E2-28NE240.000000X
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ HCSL
13RS022013
13RS022013
ERJ-UP8D1132V
ERJ-UP8D1132V
1206 ANTI-SULFUR 0.66W, 0.5%, 11
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM