
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 900 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | Round Spacer |
| Threaded/Unthreaded: | Unthreaded |
| Gender: | Female, Female |
| Screw, Thread Size: | - |
| Diameter - Inside: | 0.063" (1.60mm) |
| Diameter - Outside: | 0.156" (3.96mm) 5/32" |
| Between Board Height: | 0.565" (14.35mm) |
| Length - Overall: | 0.565" (14.35mm) |
| Features: | - |
| Material: | Nylon |
| Plating: | - |
| Color: | Natural |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 940-565 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ROUND SPACER NYLON 18.29MM
HEX STANDOFF M2.5X0.45 BRASS 7MM
ROUND SPACER NYLON 21.97MM
OPERATIONAL AMPLIFIER
CONN HEADER 40POS IDC GOLD
CONN RCPT MALE 26POS GOLD CRIMP
ROUND SPACER NYLON 14.35MM