
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DISS-O-PADs® |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | Spacer |
| Shape: | Tubular |
| Usage: | General Purpose - Axial, Radial |
| Material: | - |
| Color: | Natural |
| Features: | Wash Away |
| Length: | 0.070" (1.78mm) |
| Width: | - |
| Height: | 0.070" (1.78mm) |
| Diameter - Outside: | 0.085" (2.16mm) |
| Diameter - Inside: | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of TO-10-070 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MOUNT CIRCULAR TO5 0.075"
SPACER RECT GEN PURP 0.039"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.090"
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1210
HSG, REC, PANEL MOUNT, SINGLE RO
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.070"