
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DISS-O-PADs® |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | Spacer |
| Shape: | Tubular |
| Usage: | General Purpose - Axial, Radial |
| Material: | - |
| Color: | Natural |
| Features: | Wash Away |
| Length: | 0.070" (1.78mm) |
| Width: | - |
| Height: | 0.070" (1.78mm) |
| Diameter - Outside: | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Diameter - Inside: | 0.170" (4.32mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of TO-17-070 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MOUNT CIRCULAR TO18 0.180"
SPACER RECT GEN PURP 0.150"
SPACER RECT GEN PURP 0.060"
CAP CER 0.15UF 200V X7R 1206
CAP CER 10000PF 250V X7R 1808
CONN RCPT 30POS IDC 28AWG GOLD
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.070"