
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PERM-O-PADS® |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | Mount |
| Shape: | Rectangular |
| Usage: | Capacitors |
| Material: | Nylon |
| Color: | Black |
| Features: | - |
| Length: | 0.270" (6.86mm) |
| Width: | 0.100" (2.54mm) |
| Height: | 0.025" (0.64mm) |
| Diameter - Outside: | - |
| Diameter - Inside: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 388-025 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SPACER RECT GEN PURP 0.039"
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.050"
MOUNT CIRCULAR TO5 0.071"
CAP CER 1.5PF 100V C0G/NP0 1111
CONN RCPT FMALE 2POS CRIMP
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0805
MOUNT RECT CAPACITORS 0.025"