62PP056BM14
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
HOLE PLUG, .562 HOLE, .031-.140
Catalog
Hole Plugs
DataSheet
62PP056BM14 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Body Plug
Color:Natural
Material:Nylon
Hole Diameter:0.562" (14.28mm)
Flange Diameter:0.734" (18.65mm)
Panel Thickness:0.031" ~ 0.140" (0.79mm ~ 3.56mm)