62MPS0187W
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
HOLE PLUG, SNAP IN, .187 IN HOLE
Catalog
Hole Plugs
DataSheet
62MPS0187W PDF
Type Description
Series:MicroPlastics
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Body Plug
Color:White
Material:Nylon
Hole Diameter:0.187" (4.75mm)
Flange Diameter:0.250" (6.35mm) 1/4"
Panel Thickness:0.063" (1.59mm) 1/16"