6336.13-32-M6-A
Description
STAR KNOB, LOSS PROTECTION
DataSheet
6336.13-32-M6-A PDF
Type Description
Series:GN 6336.13
Type:Fluted
Shaft Size:M6
Diameter:1.260" (32.00mm)
Height:0.790" (20.07mm)
Indicator:No Indicator
Material:Plastic
Color:Black
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1400-W
1400-W
KNOB KNURLED W/SKIRT 0.253" PHEN
HD-50-3-6
HD-50-3-6
KNOB SMOOTH 0.125" METAL
DDS-75-3-7
DDS-75-3-7
KNOB KNURLED W/SKRT 0.236" METAL