KN4C1500K6--A21
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
PUSH PULL KNOB 1.000 IN DIAMETER
Catalog
Knobs
DataSheet
KN4C1500K6--A21 PDF
Type Description
Series:Innovative Components, K
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:Cylindrical
Type:Knurled, Straight
Shaft Size:1/4"-20
Diameter:1.000" (25.40mm)
Height:0.500" (12.70mm)