5337.5-32-1/4X20-E
DataSheet
5337.5-32-1/4X20-E PDF
Type:5 Arm
Shaft Size:1/4"-20
Diameter:1.260" (32.00mm)
Height:0.910" (23.11mm)
Indicator:No Indicator
Material:Phenolic
Color:Black
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1505-M
1505-M
KNOB SMOOTH 0.250" PLASTIC
PLASTIC KNURLED SCREW, STUD
OESA-75-2-5
OESA-75-2-5
KNOB KNURLED W/SKRT 0.250" METAL
5337.5-32-1/4X20-E
5337.5-32-1/4X20-E
FIVE-LOBED KNOB, PLASTIC
2B-7
2B-7" X 5YD
TAPE MASKING AMBER 7" X 5 YDS
LT3791EFE
LT3791EFE
IC REGULATOR
NN AMC 1150 PCEV
NN AMC 1150 PCEV
EVAL KIT MODULE 0 DEG 115MM