OESA-75-2-7
Manufacturer
Kilo International
VIGOR # :
Description
KNOB KNURLED W/SKRT 0.236" METAL
Catalog
Knobs
DataSheet
OESA-75-2-7 PDF
Type Description
Series:OES
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:Cylindrical with Skirt
Type:Knurled, Diamond
Shaft Size:0.236" (6.00mm)
Diameter:0.750" (19.05mm), 1.000" (25.40mm) Skirt
Height:0.625" (15.88mm)
Indicator:Arrow on Top
Material:Metal
Color:Black Gloss
Features:6-32 Set Screw
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PLASTIC 6-LOBED KNOB, BRASS
591-25-M8-16-ESD
591-25-M8-16-ESD
KNURLED SCREWS, PLASTIC
1400-R
1400-R
KNOB KNURLED W/SKIRT 0.125" PHEN
OESA-75-2-7
OESA-75-2-7