KS500B1/4
Manufacturer
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
VIGOR # :
Description
KNOB FLUTED W/SKIRT 0.250" METAL
Catalog
Knobs
DataSheet
KS500B1/4 PDF
Type Description
Series:KS
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:Cylindrical with Skirt
Type:Fluted
Shaft Size:0.250" (6.35mm)
Diameter:0.500" (12.70mm) Top, 0.750" (19.05mm) Bottom
Height:0.620" (15.75mm)