16W35PAZ
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
HEAVY DUTY BALL LOCK PIN
Catalog
Miscellaneous
DataSheet
16W35PAZ PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Pin, Ball Lock
Color:-
Size / Dimension:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6W35L22
6W35L22
RAPID RELEASE PIN, STEEL
5T40A02O
5T40A02O
ADJ LEVER ZINC DIE-CAST, STEEL
8N25S34O
8N25S34O
ADJ LEVER PLASTIC, STAINLESS M8
RNC55J4932BSRE6
RNC55J4932BSRE6
RES 49.3K OHM 1/8W .1% AXIAL
EMK042B7471KC-W
EMK042B7471KC-W
CAP CER 470PF 16V X7R 01005
16W35PAZ
16W35PAZ
HEAVY DUTY BALL LOCK PIN
RT8132-8-4M8
RT8132-8-4M8
CMC 4.8MH 8A 3LN TH