50M060100K016
Description
HEX SLOTTED SCREW, M6 X 1 THREAD
DataSheet
50M060100K016 PDF
Part Status:Active
Type:Bolt
Screw Head Type:Hex Head
Drive Type:Slotted
Features:-
Thread Size:M6x1
Head Diameter:0.394" (10.00mm)
Head Height:-
Length - Below Head:0.630" (16.00mm)
Length - Overall:0.815" (20.70mm)