010440S125
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
SET SCREW SLOTTED HEAD 4-40 THRE
Catalog
Screws, Bolts
DataSheet
010440S125 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Screw Head Type:Cheese Head
Drive Type:Slotted
Features:-
Thread Size:#4-40
Head Diameter:-
Head Height:0.045" (1.14mm)
Length - Below Head:1.250" (31.75mm)