50M040070J016
Description
HEX UNSLOTTED BOLT, M4 X .7 THRE
DataSheet
50M040070J016 PDF
Part Status:Active
Type:Bolt
Screw Head Type:Hex Head
Drive Type:Hex Socket
Features:-
Thread Size:M4x0.7
Head Diameter:0.276" (7.00mm)
Head Height:-
Length - Below Head:0.630" (16.00mm)
Length - Overall:0.748" (19.00mm)