50M060100J016
Description
HEX UNSLOTTED BOLT, M6 X 1 THREA
DataSheet
50M060100J016 PDF
Part Status:Active
Type:Bolt
Screw Head Type:Hex Head
Drive Type:Hex Socket
Features:-
Thread Size:M6x1
Head Diameter:0.394" (10.00mm)
Head Height:-
Length - Below Head:0.630" (16.00mm)
Length - Overall:0.815" (20.70mm)