ROB-12607
Description
GEARBOX KIT CONT ROTATION 5:1
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
ROB-12607 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Gearbox Kit
Specifications:5:1 Gear Ratio
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1.0SQR6061T6511-1
1.0SQR6061T6511-1
1.0SQR6061T6511-1 1" X 1" ALUMIN
1176
COUPLER FLEX SHAFT ALUM 5MM-8MM
0.375RD6061T6511-2
0.375RD6061T6511-2
0.375RD6061T6511-2 3/8" DIAMETER
MCQ1V2012-R560-R
MCQ1V2012-R560-R
FIXED IND 560NH 150MA 600 MOHM