0.375RD6061T6511-2
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.375RD6061T6511-2 3/8" DIAMETER
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.375RD6061T6511-2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Round Rod
Specifications:0.375" Dia x 12.000" L (9.53mm x 304.80mm)