0.25X4.0FLT6061T6511-36
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.25X4.0FLT6061T6511-36 1/4" X 4
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.25X4.0FLT6061T6511-36 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:36.000" L x 4.000" W x 0.250" H (914.40mm x 101.60mm x 6.35mm)