1.0SQR6061T6511-48
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1.0SQR6061T6511-48 1" X 1" ALUMI
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
1.0SQR6061T6511-48 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:48.000" L x 1.000" W x 1.000" H (1219.20mm x 25.40mm x 25.40mm)