1.375RD6061T6511-24
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1.375RD6061T6511-24 1-3/8" DIAME
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
1.375RD6061T6511-24 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Round Rod
Specifications:1.375" Dia x 24.000" L (34.93mm x 609.60mm)