1.0RD304SS-48
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1" DIAMETER, 304 STAINLESS STEEL
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
1.0RD304SS-48 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Stainless Round Rod
Specifications:1.000" Dia x 48.000" L (25.40mm x 1219.20mm)