1.25RD6061T6511-48
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1.25RD6061T6511-48 1-1/4" DIAMET
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
1.25RD6061T6511-48 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Round Rod
Specifications:1.250" Dia x 48.000" L (31.75mm x 1219.20mm)