1.125RD6061T6511-2
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1.125RD6061T6511-2 1-1/8" DIAMET
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
1.125RD6061T6511-2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Round Rod
Specifications:1.125" Dia x 2.000" L (28.58mm x 50.80mm)