3041Q2500-C01
Manufacturer
Stainless Steel Products
VIGOR # :
Description
SAFETY LOCK WIRE .250"X12" 1=1FT
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
3041Q2500-C01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Type:304 (18-8) Stainless Wire
Specifications:0.250" Dia x 12.000" L (6.35mm x 304.80mm), 1/4 Hard, ASTM A580