10SCM004004
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
SHOULDER WASHER 4.1MM ID 8.4MM O
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
10SCM004004 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, SC
Package:Bulk
Part Status:Active
Thread/Screw/Hole Size:-
Diameter - Inside:-
Diameter - Outside:-
Diameter - Shoulder:-
Thickness - Overall:0.059" (1.50mm)
Length - Below Head:0.157" (4.00mm)