SW-031-145
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE
Catalog
Washers - Bushing, Shoulder
DataSheet
SW-031-145 PDF
Type Description
Series:SW
Package:Bag
Part Status:Active
Thread/Screw/Hole Size:#4
Diameter - Inside:0.118" (3.00mm)
Diameter - Outside:0.280" (7.11mm)
Diameter - Shoulder:0.145" (3.68mm)
Thickness - Overall:0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:0.031" (0.79mm) 1/32"