17W04371B
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .200
Catalog
Washers
DataSheet
17W04371B PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, FW
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:-
Diameter - Inside:0.200" (5.08mm)
Diameter - Outside:0.437" (11.10mm)
Thickness:0.062" (1.57mm)