16M04080200
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, 4.30MM ID, M4 / #8
Catalog
Washers
DataSheet
16M04080200 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, M
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:M4
Diameter - Inside:0.169" (4.30mm)
Diameter - Outside:0.315" (8.00mm)
Thickness:0.079" (2.00mm)